Święta majowe

3 maja grafika praca ucznia klasy 6 - miniaturaPoczątek maja to nie tylko długi weekendu, ale również trzy dni bardzo ważnych Świąt dla każdego Polaka. 1 maja przypada Święto Pracy. Drugiego maja, od 2004 roku obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja natomiast świętujemy uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej: Święta majowe

Konstytucja 3 Maja 1791

03 maja swietlica min    Konstytucja 3 maja została uchwalona 3 maja 1791 roku. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie taka ustawa. Konstytucja zawierała prawa i zasady rządzenia w państwie. Miała na celu uratować naszą Ojczyznę przed upadkiem i zagarnięciem naszych ziem przez Rosję, Austrię i Prusy. Niestety, radość z uchwalenia konstytucji nie trwała długo.

Czytaj więcej: Konstytucja 3 Maja 1791

"Międzynarodowy Dzień Pizzy"

obraz min    Na całym świecie 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszej szkole również obchodziliśmy to święto. Tego dnia świetlica zamieniła się we włoską pizzerie 😊. Na początku uczniowie Klasy 2 dowiedzieli się, z którego kraju pochodzi pizza oraz jakie są etapy jej powstawania. Następnie z pełnym zaangażowaniem zabrali się za wykonanie własnej „wymarzonej pizzy” od zera, używając do tego „przepysznych” plastelinowych dodatków. Pizza z rąk tak wspaniałych kucharzy wyglądała smakowicie.

Czytaj więcej: "Międzynarodowy Dzień Pizzy"

Dzień Dinozaura

miniatura - święto – Dzień Dinozaura     26 lutego przypadło nietypowe święto – Dzień Dinozaura. Święto to, stanowiło wspaniałą okazję do tego, aby promować wiedzę na temat tych niezwykłych, prehistorycznych gadów. W tym dniu uczniowie klasy drugiej przenieśli się w odległy, tajemniczy i fascynujący świat Dinozaurów.

Czytaj więcej: Dzień Dinozaura

TRZY DNI BARDZO WAŻNYCH ŚWIĄT

flaga1POCZĄTEK MAJA TO DLA POLAKÓW TRZY DNI BARDZO WAŻNYCH ŚWIĄT:

1 MAJA przypada Święto Pracy, czyli Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Święto upamiętnia strajk robotników z 1886r. (Chicago), walczących o wprowadzenie 8 – godzinnego dnia pracy. W Polsce 1 Maja jest świętem państwowym od 1950 r.

Czytaj więcej: TRZY DNI BARDZO WAŻNYCH ŚWIĄT

Więcej artykułów…

  1. Świetlica – nauczanie zdalne