Dzień Dinozaura

miniatura - święto – Dzień Dinozaura     26 lutego przypadło nietypowe święto – Dzień Dinozaura. Święto to, stanowiło wspaniałą okazję do tego, aby promować wiedzę na temat tych niezwykłych, prehistorycznych gadów. W tym dniu uczniowie klasy drugiej przenieśli się w odległy, tajemniczy i fascynujący świat Dinozaurów.

Czytaj więcej: Dzień Dinozaura

"Międzynarodowy Dzień Pizzy"

obraz min    Na całym świecie 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszej szkole również obchodziliśmy to święto. Tego dnia świetlica zamieniła się we włoską pizzerie 😊. Na początku uczniowie Klasy 2 dowiedzieli się, z którego kraju pochodzi pizza oraz jakie są etapy jej powstawania. Następnie z pełnym zaangażowaniem zabrali się za wykonanie własnej „wymarzonej pizzy” od zera, używając do tego „przepysznych” plastelinowych dodatków. Pizza z rąk tak wspaniałych kucharzy wyglądała smakowicie.

Czytaj więcej: "Międzynarodowy Dzień Pizzy"

TRZY DNI BARDZO WAŻNYCH ŚWIĄT

flaga1POCZĄTEK MAJA TO DLA POLAKÓW TRZY DNI BARDZO WAŻNYCH ŚWIĄT:

1 MAJA przypada Święto Pracy, czyli Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Święto upamiętnia strajk robotników z 1886r. (Chicago), walczących o wprowadzenie 8 – godzinnego dnia pracy. W Polsce 1 Maja jest świętem państwowym od 1950 r.

Czytaj więcej: TRZY DNI BARDZO WAŻNYCH ŚWIĄT