ZDOBYWAMY 3 MEDALE (2 złote i 1 brązowy) w XII BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”

2023 strawcz biegi minPonad 500 uczniów z 24 szkół z naszego województwa wzięło udział w rozegranym w dniu 8 listopada 2022 roku „Biegach Niepodległościowych”.

Zawody odbyły się na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego OLIMPIC w Strawczynku. Chłopcy i dziewczęta startowali osobno na dystansach od 200m do 1 mili. W każdym z dziesięciu biegów wystartowało od 50 do 120 uczniów.
Impreza rozpoczęła się od utworzenia z wszystkich uczestników zawodów flagi Polski i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrali: Senator - Krzysztof Słoń, Wójt Gminy Tadeusz Tkaczyk oraz Łukasz Woźniak – Dyrektor OLIMPIC Strawczyn.
W 9 biegach wystartowało 12 uczniów z naszej szkoły. Choć tym razem zwycięstwo w zawodach nie było najważniejsze to rywalizacja stała na zaciętym i wysokim poziomie. Młodzi sportowcy z „wodzisławskiej podstawówki” kolejny raz stanęli na wysokości zadania zajmując czołowe lokaty w poszczególnych biegach.
Oto uzyskane miejsca przez uczniów SSP Wodzisław:
- 1 miejsce – 600m – PATRYCJA WOJCIECHOWSKA
- 1 miejsce – 1000m – DIANA KOWALCZYK
- 3 miejsce – 600m – FILIP WOJCIECHOWSKI
- 4 miejsce – 400m – KRZYSZTOF PIASECKI
- 5 miejsce – 200m – LENA SAGAN
- 6 miejsce – 400m – ŁUCJA OZGA
- 7 miejsce – 200m – ANNA KOZIŃSKA
- 8 miejsce – 200m – KAMIL JACHYMCZYK
- 8 miejsce – 1000m – JAKUB GÓRNIAK
Ponadto naszą szkołę reprezentowali: Karol Maludziński, Michał Żółtak, Szymon Pluta.
Wszyscy uczniowie, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe medale, zawodnicy z miejsc I-VI dyplomy i upominki, a z miejsc I-III dodatkowo puchary i talony na basen o wartości 200zł.
Celem zawodów było upamiętnienie 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, promowanie patriotyzmu oraz propagowanie zdrowego stylu życia od najmłodszych lat i popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej.
Wielkie gratulacje dla sportowców z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu, a w szczególności dla naszych siedmioletnich debiutantów (Leny Sagan, Anny Kozińskiej, Kamila Jachymczyka) za reprezentowanie szkoły w imprezie patriotyczno-sportowej, uzyskanie wysokich miejsc w zawodach, walkę fair play na trasach biegowych.
Jakże aktualne wydaje się być i dziś znane powiedzenie, które powtarzają nam dorośli– „DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ”
Link do informacji z zawodów

 

ZDOBYWAMY 3 MEDALE (2 złote i 1 brązowy) w XII BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”

ZDOBYWAMY 3 MEDALE (2 złote i 1 brązowy) w XII BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”

ZDOBYWAMY 3 MEDALE (2 złote i 1 brązowy) w XII BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”

ZDOBYWAMY 3 MEDALE (2 złote i 1 brązowy) w XII BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”

ZDOBYWAMY 3 MEDALE (2 złote i 1 brązowy) w XII BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”

ZDOBYWAMY 3 MEDALE (2 złote i 1 brązowy) w XII BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI o „STRAWCZYŃSKĄ MILĘ”