FILIP WOJCIECHOWSKI, DIANA KOWALCZYK, JAKUB GÓRNIAK ZWYCIĘŻCAMI W „BIEGACH WILCZKÓW”

4 min„Nasi uczniowie wygrali 3 biegi, zdobyli 7 wyróżnień, a przede wszystkim oddali hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP”

 

13 marca 2022r. grupa 14 uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Biegach Wilczków w ramach „Biegów Tropem Wilczym ku pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Impreza była połączeniem rekreacji z lekcją historii. Trzy główne biegi wyznaczono na dystansach 10km, 5km i 1963m. Ostatni z podanych dystansów nawiązuje do roku, w którym zginął ostatni z Żołnierzy Niezłomnych – Józef Franczak o pseudonimie „Lalek”. Oprócz 3 biegów głównych odbyły się 4 biegi dla dzieci do lat 12.
Trasy biegu wytyczono po leśnych drogach i ścieżkach, a centrum zawodów zlokalizowano na polanie na której znajdowała się leśniczówka Gaj/ koło Jędrzejowa. Imprezę zorganizowali: Fundacja Wolność i Demokracja, UMKS Nadir Jędrzejów, Stowarzyszenie Kibiców Naprzód Jędrzejów, Gmina Jędrzejów oraz Nadleśnictwo Jędrzejów. Tradycyjnie nie zbrakło sponsorów, którzy ufundowali m.in. upominki, tabliczki, ciepły posiłek. Dla wszystkich uczestników historyczno-sportowej imprezy po biegu czekały ciepłe kiełbaski z grila (mniam, mniam !!!).
Biegi rozpoczęły się od krótkiego przemówienia i odśpiewania hymnu. Po tym patriotycznym akcencie na trasach biegowych pojawili się najmłodsi, czyli uczniowie z klas I-VI.
Oto wyniki naszych uczniów w „Biegach Wilczków”:
Klasy I-IV dziewczęta – 400m

5 miejsce – PATRYCJA WOJCIECHOWSKA
6 miejsce – KARINA ADAMSKA

Klasy I-IV chłopcy – 400m

1 miejsce – FILIP WOJCIECHOWSKI
6 miejsce – KRZYSZTOF PIASECKI
8 miejsce – ADAM ŁOBODA
9 miejsce – LEON SZYMKIEWICZ
10 miejsce – ALAN GOŁĄB
12 miejsce – WOJCIECH ADAMSKI
14 miejsce – LEON SZWEJ

Klasy V-VI dziewczęta – 800m

1 miejsce – DIANA KOWALCZYK
2 miejsce – NADIA ADAMSKA

Klasy V-VI chłopcy – 800m

1 miejsce – JAKUB GÓRNIAK
2 miejsce – MATEUSZ SZAFRAŃSKI
3 miejsce – ALEKSANDER HORNIK

Ogólnie z zawodów oprócz przekazu historycznego przywieźliśmy 7 grawerowanych pamiątkowych tabliczek, które otrzymali nasi uczniowie podczas dekoracji miejsc 1-5. Sportowo pokazaliśmy, że na początku sezonu jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do biegowej rywalizacji.
Wspaniale, że ludzie chcą uczestniczyć w takim wydarzeniu, które łączy w sobie historię i aktywność fizyczną. Nakłania do zdrowego trybu życia i do pogłębiania wiedzy historycznej, a młodym pokoleniom pokazuje jak wspaniale można bawić się bez komputerów, tabletów czy smartfonów.

GRATULACJE DLA NASZYCH SPORTOWCÓW !!!

Nasi uczniowie wygrali 3 biegi, zdobyli 7 wyróżnień, a przede wszystkim oddali hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP

Nasi uczniowie wygrali 3 biegi, zdobyli 7 wyróżnień, a przede wszystkim oddali hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP

Nasi uczniowie wygrali 3 biegi, zdobyli 7 wyróżnień, a przede wszystkim oddali hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP

Nasi uczniowie wygrali 3 biegi, zdobyli 7 wyróżnień, a przede wszystkim oddali hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP

Nasi uczniowie wygrali 3 biegi, zdobyli 7 wyróżnień, a przede wszystkim oddali hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP

Nasi uczniowie wygrali 3 biegi, zdobyli 7 wyróżnień, a przede wszystkim oddali hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP

Nasi uczniowie wygrali 3 biegi, zdobyli 7 wyróżnień, a przede wszystkim oddali hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP

Nasi uczniowie wygrali 3 biegi, zdobyli 7 wyróżnień, a przede wszystkim oddali hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP

Nasi uczniowie wygrali 3 biegi, zdobyli 7 wyróżnień, a przede wszystkim oddali hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP