SPORTOWCY SSP WODZISŁAW ZDOBYLI PUCHAR ZA 3 MIEJSCE w OGÓLNOPOLSKICH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W 6 min   Kolejny doskonały występ zanotowali uczniowie naszej szkoły w imprezie sportowej. 02.10.2021r. dziewięciu młodych sportowców wystąpiło w XXVI Ogólnopolskich Masowych Biegach Przełajowych zrz. Ludowe Zespoły Sportowe im. Wojciecha Świątka w Wolborzu koło Piotrkowa Trybunalskiego.

   Niegdyś biegi te nazywano Mistrzostwami Polski LZS w Biegach Przełajowych. W mocno obsadzonych zawodach wystąpili sportowcy z czołowych klubów LZS i UKS Polski. Biegi rozegrano na dystansach od 600m do 2000m.
Dzięki przychylnej, słonecznej pogodzie konkurencja była tak liczna jak za czasów sprzed pandemii. Nasi uczniowie w tak licznej i mocnej konkurencji pokazali, że nie straszna im rywalizacja z tak mocnymi klubami i zawodnikami. Aż 5 z nich uplasowało się w czołowej dziesiątce poszczególnych biegów.
­ - 6 miejsce – JAKUB GÓRNIAK – 1000m
­ - 7 miejsce – MATESZ SZAFRAŃSKI – 1000m
­ - 9 miejsce – ZOSIA PTAK – 800m
­ - 9 miejsce – PATRYK GÓRNIAK – 2000m
­ - 10 miejsce – FILIP WOJCIECHOWSKI – 800m
­ - 14 miejsce – ALEKSANDER HORNIK – 1000m
­ - 20 miejsce – PATRYCJA WOJCIECHOWSKA – 600m
­ - 22 miejsce – ANNA SKOWRONEK – 800m
­ - 32 miejsce – NADIA ADAMSKA – 600m
    W punktacji drużynowej uczniowie SSP Wodzisław wywalczyli puchar za zdobycie 3 miejsca w punktacji wojewódzkiej oraz 12 miejsce na 21 startujących w punktacji klubów/szkół.
    Chociaż bez medali ale za to we wspaniałej atmosferze i nowymi sportowymi doświadczeniami wracamy z tarczą z kolejnej imprezy biegowej.
Osobiście mocno zachęcam uczniów naszej szkoły do aktywności fizycznej w szczególności na świeżym powietrzu bo ma to zbawienny wpływ na naszą odporność, samopoczucie i zdrowie.

Wielkie gratulacje dla uczniów i ich trenerów!
Robert Jarosiński n-el SSP Wodzisław

 

W 1

W 1

W 1

W 1

W 1