PATRYCJA WOJCIECHOWSKA srebrna, a FILIP WOJCIECHOWSKI brązowy w „BIEGACH ŚLĄSKICH” W RYBNIKU

W dniu 30.05.2021 roku rywalizowaliśmy w „XIV BIEGU WIOSNY” w Rybniku. miniaturaPrawie 8 miesięcy czekaliśmy na udział uczniów naszej szkoły w sportowej rywalizacji biegowej. Przez ten czas solidnie trenowaliśmy aby zbudować wysoką formę i móc rywalizować z najlepszymi.

Tym razem w pierwszym starcie obecnego sezonu walczyliśmy z biegaczami szkół śląskich. W dniu 30.05.2021 roku rywalizowaliśmy w „XIV BIEGU WIOSNY” w Rybniku. Do zawodów zgłoszono 257 młodych miłośników biegania w tym czworo uczniów SSP Wodzisław. Atmosfera przed, w trakcie i po biegu była wspaniała. Startowały całe rodziny, dzieci z klubów piłkarskich, klubów lekkoatletycznych i klubów biegacza. Nawet pogoda w czasie biegów była łaskawa dla uczestników biegów. Nasi młodzi biegacze wystartowali w pięciu kategoriach biegowych.

 

Zdjęcie - W dniu 30.05.2021 roku rywalizowaliśmy w „XIV BIEGU WIOSNY” w Rybniku.

Zdjęcie - W dniu 30.05.2021 roku rywalizowaliśmy w „XIV BIEGU WIOSNY” w Rybniku.

Zdjęcie - W dniu 30.05.2021 roku rywalizowaliśmy w „XIV BIEGU WIOSNY” w Rybniku.

Już w trzecim biegu, w kategorii chłopców klas 0-2 ze szkół podstawowych na dystansie 500m ujrzeliśmy naszych zawodników. W biegu tym wystartowali Krzysztof Piasecki z klasy pierwszej i Filip Wojciechowski z klasy drugiej. Dobre przygotowanie do sezonu potwierdzili wysokimi wynikami. Krzysiu zajął 7 miejsce, a Filip uplasował się na trzecim miejscu. Do biegu zgłoszono 47 małych miłośników biegania.
W kolejnym biegu w kategorii dziewcząt z klas 0-2 ze szkół podstawowych na dystansie 500m wystartowała Patrycja Wojciechowska. Ambitna postawa zawodniczki na trasie przyniosła wspaniały wynik sportowy. W biegu uczennica naszej szkoły zajęła 2 miejsce ustępując nieznacznie Milenie Wojdyło z ZSP 7 Rybnik trenującej w klubie „Młoda Luxtorpeda”. Warto dodać, że w biegu tym 3 miejsce zajęła Lena Komarnicka z teamu „FitMore Rybnik”, a 4 Faustyna Łysek z teamu „Młode Wilczki”. Jak widać po wynikach czołowych zawodniczek rywalizacja stała na wysokim poziomie, a najwyższe lokaty w niemal wszystkich biegach zajmowali uczniowie trenujący w klubach śląskich. W pokonanym boju zostawiła 35 zawodniczek ustępując jednej.

Zdjęcie - W dniu 30.05.2021 roku rywalizowaliśmy w „XIV BIEGU WIOSNY” w Rybniku.

Zdjęcie - W dniu 30.05.2021 roku rywalizowaliśmy w „XIV BIEGU WIOSNY” w Rybniku.

Zdjęcie - W dniu 30.05.2021 roku rywalizowaliśmy w „XIV BIEGU WIOSNY” w Rybniku.

W kolejnym biegu, a zarazem ostatnim z udziałem naszego przedstawiciela na starcie pojawił się Aleksandra Hornika w kategorii chłopców z klas 3-5 ze szkół podstawowych. Do pokonania miał dystansie 1000m. Olek pomimo przejścia w ostatnich dniach przed startem mocnego przeziębienia, wystartował w biegowej rywalizacji i zajął 15 miejsce na 32 startujących. Niestety przeziębienia żaden biegacz nie oszuka i nie da się nadrobić wytzrymałości w ciągu paru dni. Osobiście znając dobrze Olka wierzę, że z kolejnych startów przywiezie wiele medali.
Warto dodać, że każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, mały plecak oraz wodę do picia. Filip Wojciechowski i Patrycja Wojciechowska przy muzyce „We are the champions” grupy Queen zostali dodatkowo nagrodzeni pucharami i drobnymi upominkami.
Krzysztofa Piaseckiego, Filipa Wojciechowskiego, Patrycję Wojciechowską, Aleksandra Hornika do zawodów przygotował Robert Jarosiński. Dziękuję rodzicom państwu Agnieszce i Radosławowi Piaseckim, państwu Paulinie i Marcinowi Wojciechowskim oraz państwu Agnieszce i Arturowi Hornikom, że umożliwili swoim dzieciom wystartowanie w niedzielnych biegach okolicznościowych.

Zdjęcie - W dniu 30.05.2021 roku rywalizowaliśmy w „XIV BIEGU WIOSNY” w Rybniku.

Zdjęcie - W dniu 30.05.2021 roku rywalizowaliśmy w „XIV BIEGU WIOSNY” w Rybniku. - uczniowie na podium

Zdjęcie - W dniu 30.05.2021 roku rywalizowaliśmy w „XIV BIEGU WIOSNY” w Rybniku. - uczniowie z podiumJak widać sportowa rywalizacja biegowa to wspaniała forma spędzania wolnego czasu w aktywny sposób. To także pogłębianie relacji rodzic-dziecko-nauczyciel oraz wzmacnianie więzi rodzinnych.

Opracował:
Robert Jarosiński
nauczyciel SSP Wodzisław