7 MEDALI I DRUŻYNOWE WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

2021 biegi przel min    08.10.2020 r. w Strawczynie odbyły się XXIII Wojewódzkie Biegi Przełajowe LZS o Memoriał Zdzisława Stawiarza. Organizatorem zawodów był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.

Tradycyjnie w sportowej rywalizacji wystartowali zawodnicy ze świętokrzyskich klubów sportowych takich jak: LKB Rudnik, Olimp Strawczyn, Nadir Jędrzejów, czy SP Łopuszno – najmocniejszej „szkoły biegowej” województwa świętokrzyskiego w XXI wieku. Wśród nich 29 uczniów z naszej szkoły. Największą gwiazdą imprezy był Jakub Słomiński z LKB Rudnik – aktualny Mistrz Polski w biegach górskich, który w Strawczynie rywalizował z Dawidem Juźwikem. Biegi rozgrywane były na dystansach od 800 do 1500m. Trasy wyznaczono między lasem, a zalewem po bardzo ciężkich, piaszczystych ścieżkach. Jak się później okazało długie dystanse i ciężka trasa to tylko duże plusy dla „wodzisławskich biegaczy”. Na strawczyńskich trasach wywalczyliśmy 10 wyróżnień - miejsc nagradzanych dyplomami za miejsca 1-6.

Tytuły Mistrza Województwa zdobyli – ZŁOTE MEDALE:

- 1 miejsce – ALEKSANDER HORNIK – klasa IV na dystansie 800m
- 1 miejsce – MIKOŁAJ SZOTA – klasa VIII na dystansie 1500m

Tytuły Wicemistrza Województwa zdobyli – SREBRNE MEDALE:

- 2 miejsce – JAKUB GÓRNIAK – klasa IV na dystansie 800m
- 2 miejsce – PATRYCJA KLEPEK – klasa VIII na dystansie 1000m

BRĄZOWE MEDALE wywalczyli:

- 3 miejsce – MATEUSZ SZAFRAŃSKI – klasa IV na dystansie 800m
- 3 miejsce – DAWID JUŹWIK – klasa VII na dystansie 1000m
- 3 miejsce – PAULINA HORNIK – klasa VIII na dystansie 1000m

Wyróżnienia dyplomami za miejsca 4-6 dla:

- 5 miejsce – SEBASTIAN SKOWRONEK – klasa VIII na dystansie 1500m
- 6 miejsce – JULIA SMUTEK – klasa VIII na dystansie 1000m
- 6 miejsce - PATRYK GÓRNIAK – klasa VII na dystansie 1500m

Na 7 miejscu biegi ukończyły ZOSIA PTAK i NADIA ADAMSKA, a na 10 IZABELA STAWIARSKA.

Wyniki w punktacji drużynowej szkół podstawowych:

1. SP ŁOPUSZNO
2. SSP WODZISŁAW
3. SP KRYNKI

    Oprócz wyżej wymienionych uczniów szkołę z Wodzisławia reprezentowali: Bielas Zuzanna, Buras Alan, Dudek Miłosz, Grybczyńska Nikola, Kapela Aleksander, Kapela Malwina, Krzelowska Kamila, Łebek Nadia, Maludziński Norbert, Młodawska Emilia, Musiał Dagmara, Piasecki Kacper, Podlach Bartosz, Skowronek Anna, Stanek Łukasz, Stawiarska Izabela, Turek Sara.
Najlepsi zawodnicy z miejsc 1-3 udekorowani zostali pamiątkowymi medalami, a z miejsc 1-6 dyplomami. Najlepsze szkoły z miejsc 1-3 otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Warto nadmienić, że wszyscy zawodnicy z naszej szkoły zdobywali punkty do klasyfikacji drużynowej co zaowocowało zdobyciem przez sportowców z SSP Wodzisław tytułu - WICEMISTRZA WOJEWÓDZTWA w punktacji drużynowej szkół podstawowych.
    7 medali zdobytych przez uczniów SSP Wodzisław w Wojewódzkich Biegach Przełajowych LZS to najlepszy wynik w historii startów w tych zawodach. Rewelacyjnie w zawodach wypadli najmłodsi „wodzisławscy chłopcy”, którzy w całości wypełnili podium. Bardzo dobry występ dziewcząt z klasy VIII, które w końcu pokazały sportowy pazur.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Uczniów do zawodów przygotowali: pan Robert Jarosiński i pani Urszula Błasiak.

Autor tekstu:
Robert Jarosiński
nauczyciel SSP Wodzisław

2021 biegi przel 01

2021 biegi przel 01

2021 biegi przel 01

2021 biegi przel 01

2021 biegi przel 01

2021 biegi przel 01

2021 biegi przel 01