UCZNIOWIE SSP WODZISŁAW BIEGIEM UCZCILI PAMIĘĆ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

2020 wil tr min„wygraliśmy 3 biegi, przywieźliśmy 9 pucharów, a przede wszystkim oddaliśmy hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP”

 

    Jesteśmy dumni z naszych uczniów. W pierwszą niedzielę marca zamiast siedzieć przed telewizorem czy monitorem grupa 13 uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Biegu Tropem Wilczym ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Można powiedzieć, że trzynastka przyniosła nam szczęście. Nie, … szczęściem było to, że nasi nauczyciele - Urszula Błasiak i Robert Jarosiński przywieźli nas na tak wspaniałą imprezę. Spotkanie było połączeniem rekreacji z lekcją historii. Trzy główne biegi wyznaczono na dystansach 10km, 5km i 1963m. Ostatni z podanych dystansów nawiązuje do roku, w którym zginął ostatni z Żołnierzy Niezłomnych – Józef Franczak o pseudonimie „Lalek”. Trasy biegu wytyczono po leśnych drogach i ścieżkach, a centrum zawodów zlokalizowano na polanie na której znajdowała się leśniczówka Gaj/ koło Jędrzejowa. Organizatorem imprezy, a właściwie obchodów byli: Fundacja Wolność i Demokracja, UMKS Nadir Jędrzejów, Stowarzyszenie Kibiców Naprzód Jędrzejów, Gmina Jędrzejów oraz Nadleśnictwo Jędrzejów – Lasy Państwowe. Tradycyjnie nie zbrakło sponsorów, którzy ufundowali m.in. upominki, medale, puchary, ciepły posiłek, słodkie bułki.

2020 wil tr 01

    Biegi rozpoczęły się od krótkiego przemówienia, odśpiewania hymnu i odpalenia rac. Po tym patriotycznym akcencie na trasach biegowych pojawili się najmłodsi, czyli uczniowie z klas I-VI.

Oto wyniki naszych uczniów w „Biegach Wilczków”:

- Klasy I-III dziewczęta – 400 m
1 miejsce - NADIA ADAMSKA
- Klasy I-III chłopcy – 400 m
1 miejsce – ALEKSANDER HORNIK
2 miejsce – JAKUB GÓRNIAK
3 miejsce – MATEUSZ SZAFRAŃSKI
- Klasy IV-VI dziewczęta – 800 m
8 miejsce – ZOSIA PTAK
10 miejsce – ANNA SKOWRONEK
- Klasy IV-VI chłopcy – 800 m
3 miejsce – DAWID JUŹWIK
4 miejsce – NORBERT MALUDZIŃSKI
5 miejsce – MIŁOSZ DUDEK
6 miejsce – KAROL MALUDZIŃSKI
7 miejsce – MICHAŁ SKIBA
Oto wyniki naszych uczniów w „Biegu Tropem Wilczym”:
- Rocznik 2006 i starsi – mężczyźni – 1963 m
1 miejsce – MAGDA OLEKSIAK
- Rocznik 2006 i starsi – mężczyźni – 1963 m
2 miejsce – MIKOŁAJ SZOTA

Magda oprócz naszej szkoły reprezentowała klub Nadir Jędrzejów.

2020 wil tr 02
   Ogólnie z zawodów oprócz przekazu historycznego przywieźliśmy 9 pucharów, które otrzymali nasi uczniowie podczas dekoracji miejsc 1-5. Sportowo pokazaliśmy, że na początku sezonu jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do sportowej rywalizacji.
    Wspaniale, że ludzie chcą łączyć te dwa wydarzenia ponieważ oprócz sportowej rywalizacji u dzieci i młodzieży możemy kształtować prawidłowe postawy obywatelskie oraz uczyć pozytywnego patriotyzmu.

2020 wil tr 03

2020 wil tr 03

2020 wil tr 03

2020 wil tr 03

2020 wil tr 03

2020 wil tr 03