MŁODZI PIŁKARZE SSP WODZISŁAW NAJLEPSI W GMINIE!

2020 pilka n min   27 września 2019roku na obiektach GOSiR w Wodzisławiu rozegrany został GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ. W rozgrywkach udział wzięli chłopcy z klas IV-VIII z wszystkich szkół z naszej gminy. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach, grając systemem „każdy z każdym”.

   Zwycięzcy grup spotkali się w wielkim finale, drużyny z drugich miejsc zagrali o miejsce 3, a szkoły z 3 miejsc rozegrali mecz o piąte miejsce. Chłopcy z Wodzisławia trafili do grupy 2 (SSP Wodzisław, SP Piotrkowice, SP Mierzawa). Grupę 1 stworzyły drużyny z: SSP Lubcza, SP Niegosławice, SSP Brzeście. Już pierwsze mecze zapowiadały wielkie emocje. Nasza szkoła reprezentowana była przez bardzo młodych sportowców (jeden uczeń z rocznika 2008, dwóch z rocznika 2007, ośmiu z rocznika 2006 i jeden z rocznika 2005). Aby osiągnąć sukces nasi młodzi piłkarze musieli zostawić „serce na boisku” i zagrać z wiarą, że z tak młodym składem możemy zwyciężyć w zawodach. Tak też się stało. Ale po kolei. Mecze w naszej grupie:

 

1. SSP WODZISŁAW – SP PIOTRKOWICE 2:1
2. SSP WODZISŁAW – SP MIERZAWA 6:2

   Wygraliśmy grupę drugą i w finale zagraliśmy ze zwycięzcą grupy pierwszej czyli SSP Lubcza. Mecz był niesłychanie wyrównany. Zagraliśmy bardzo ostrożnie aby w meczu nie stracić bramki. Przy okazji wyprowadziliśmy kilka groźnych akcji starając się o strzelenie choćby jednej bramki. Nasz plan powiódł się w 100%. Strzeliliśmy zwycięską bramkę, a nasz bramkarz zagrał „mecz życia” broniąc w drugiej połowie karnego. Zmęczeni lecz bardzo szczęśliwi wygraliśmy turniej piłkarski. Trzecie miejsce przypadło chłopcom z Piotrkowic.
Mecz finałowy: SSP WODZISŁAW – SSP LUBCZA 1:0
   Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Zawadzki, Dawid Juźwik, Patryk Górniak, Kacper Ozga, Eryk Selega, Kacper Piasecki, Mikołaj Szota, Sebastian Skowronek, Dawid Łebek, Łukasz Stanek, Piotr Adamczyk, Bartłomiej Oleksiak.
Podsumowując: Kluczem do sukcesu była gra zespołowa, a nasi chłopcy pokazali, że nie tylko świetnie biegają, ale też potrafią nieźle grać w piłkę.

WIELKIE GRATULACJE naszym chłopcom składają nauczyciele w-f!

2020 pilka n 01

2020 pilka n 01

2020 pilka n 01