NAJLEPSI w GMINNYCH ROZGRYWKACH LA!

2019 dypl lek min   Adam Wąchała, Norbert Sokołowski, Magda Oleksiak i Wiktoria Adamczyk wystąpili w rozegranych w dniu 21.04.2019 roku GMINNYCH ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH. Zawodniczką rezerwową była Izabela Zyguła.

   W sportowych zmaganiach wystąpiły wszystkie szkoły z terenu naszej gminy (SSP Brzeście, SSP Lubcza, SSP Wodzisław, SP Mierzawa, SP Niegosławice, SP Piotrkowice). Rywalizacja LA toczyła się w 4 konkurencjach. W trzech pierwszych do punktacji drużynowej liczył się łączny czas jednej dziewczyny i jednego chłopca z danej szkoły. Punkty za każdą konkurencję przyznawano według klucza pierwsze miejsce 6 pkt, 2 – 5 pkt, …6 – 1 pkt. W pierwszej konkurencji, biegu na dystansie 50 m wystąpili Magda Oleksiak i Adam Wąchała. Uczniowie naszej szkoły nie zawiedli naszych oczekiwań wygrywając sprint zdobywając dla SSP Wodzisław 6 punktów. W drugiej dyscyplinie skoku w dal zaprezentowali się Wiktoria Adamczyk i Norbert Sokołowski. Choć nie jest to nasza ulubiona konkurencja nasi uczniowie nie zawiedli naszych oczekiwań i zajęli 2 miejsce zdobywając 5 punktów. Prawdziwą niewiadomą był rzut piłeczką palantową. W tej dyscyplinie wystąpili Wiktoria Adamczyk i Adam Wąchała. Łączny wynik Adama i Wiktorii dał nam 4 miejsce i 3 punkty do klasyfikacji zespołowej. Ostatnia konkurencja to bieg długi. W niej wystąpili wszyscy uczestnicy lekkoatletycznej zabawy. O wynik byliśmy spokojni gdyż Adaś i Magda to czołowi zawodnicy Polski w biegu na 1000m. Wygraliśmy w biegu łączonym z przewagą 350 metrów nad drugim zespołem. 

   Zwyciężyliśmy zespołowo w Gminnych Zawodach Lekkoatletycznych zdobywając 18 punktów. Indywidualnie odnieśliśmy 3 zwycięstwa: Adam Wąchała w biegach na: 50 m i 800 m oraz Wiktoria Adamczyk w biegu na 600 m. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych dyscyplinach zostali nagrodzeni dyplomami. Najlepsza drużyna za zajęcie pierwszego miejsca otrzymała puchar oraz pamiątkowy dyplom.
Uczniów do zawodów przygotował Robert Jarosiński.

GRATULACJE DLA NASZYCH ZAWODNIKÓW!

2019 dypl lek 01

2019 dypl lek 01

2019 dypl lek 01

2019 dypl lek 01