MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ

2019 img338 minSSP Wodzisław uczestnikami
MISTRZOSTW POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ

 W dniach 25-26.04.2019 r. nasi uczniowie z SSP Wodzisław startowali w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej chłopców. Zawody rozegrano na obiektach sportowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”.

   Organizatorem był Szkolny Związek Sportowy w Jędrzejowie. Mecze rozgrywano na nawierzchni sztucznej, a na boisku w każdej z drużyn przebywał bramkarz i 5 zawodników w polu. 

   Nasi starsi uczniowie z rocznika 2004-2003 trafili do bardzo wymagającej i wyrównanej grupy. Rozgrywki stały na wysokim piłkarskim poziomie. W pierwszym meczu piłkarskiego turnieju ulegliśmy nieznacznie 3:4 drużynie z SP 4 Jędrzejów. W drugim swoim meczu zremisowaliśmy 3:3 z SP 5 Jędrzejów. O dużym pechu może mówić nasza drużyna ponieważ zwycięstwo straciła po strzelonym golu w ostatniej sekundzie meczu. Remis dawał nam wyjście z grupy i wejście do strefy medalowej (cztery najlepsze drużyny turnieju). W meczu o 5 miejsce pewnie pokonaliśmy sportowców z Nagłowic w stosunku 3:1. Ostatecznie w Mistrzostwach zajęliśmy 5 miejsce. Na pocieszenie pozostaje fakt, że w finale rozgrywek znalazły się 2 drużyny z Jędrzejowa, z którymi graliśmy w grupie.
   Skład drużyny: Karol Ozga, Jakub Miętkiewicz, Daniel Radwan, Marcin Radwan, Piotr Czuba, Piotr Zuchowicz, Wiktor Piskorz, Wiktor Karwat, Adam Wąchała
Ostateczna kolejność w turnieju:

1. SP 4 JĘDRZEJÓW
2. SP 5 JĘDRZEJÓW
3. SP MAŁOGOSZCZ
4. SP SOBKÓW
5. SP WODZISŁAW
6. SP NAGŁOWICE

   W drugim dniu sportowej rywalizacji zaprezentowali się chłopcy z rocznika 2008-2006. W turnieju wzięło udział 5 drużyn, a mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Oto wyniki z udziałem chłopców młodszych z Wodzisławia.

SP Wodzisław – SP Sobków 1:3
SP Wodzisław – SP Nagłowice 2:2
SP Wodzisław – SP 2 Jędrzejów 1:5
SP Wodzisław – SP 4 Jędrzejów 2:5

   Skład drużyny: Kacper Ozga, Eryk Selega, Dawid Łebek, Sebastian Skowronek, Mikołaj Szota, Kacper Piasecki, Piotr Adamczyk, Łukasz Stanek, Patryk Górniak, Dawid Juźwik
Ostateczna kolejność w turnieju:

1. SP 4 JĘDRZEJÓW
2. SP 2 JĘDRZEJÓW
3. SP SOBKÓW
4. SP WODZISŁAW
5. SP NAGŁOWICE

   Dziękujemy chłopcom za udział w zawodach i liczymy na więcej w kolejnych startach. A może dziewczyny powalczą o medale?

Robert Jarosiński
nauczyciel
SSP w Wodzisławiu

2019 img337

2019 img338