"NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA"

2019 biegi przelajowe min3 puchary za pierwsze miejsca i 8 złotych medali
dla uczniów SSP Wodzisław
w Wojewódzkich Biegach Przełajowych

„NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA”

 

   30.04.2019 r. w Rytwianach koło Staszowa odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych Szkolnego Związku Sportowego. W zawodach udział wzięło 21 uczniów z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu, którzy rywalizowali z licznymi ekipami między innymi z: Połańca, Staszowa, Kazimierzy Wielkiej, Włoszczowy, Rytwian, Strawczyna, Oleśnicy, Chybic, Ostrowca Świętokrzyskiego. W bieżącym roku, trudne warunki atmosferyczne nie ułatwiły naszym biegaczom przygotowań do finałów wojewódzkich. Mimo absencji kilku podstawowych zawodników do Rytwian pojechaliśmy pełni optymizmu i nadziei na zwycięstwo w zawodach. W końcu nasi chłopcy starsi z rocznika 2003 i 2004 bronili tytułu „Drużynowych Mistrzów Województwa Świętokrzyskiego w Biegach Przełajowych” wywalczonego w 2018 roku. To zobowiązuje. Liczyliśmy również na naszego najmłodszego mistrza biegów - dziesięcioletniego Dawida Juźwika. W końcu wiosną bieżącego roku dwukrotnie zdobywał tytuł Mistrza Województwa w biegach przełajowych. To przysłowiowa „prawdziwa petarda”. Osobiście miałem cichą nadzieję na udany występ naszego najbardziej pracowitego biegacza, którym jest Mikołaj Szota. Mikołaj bardzo mocno przepracował okres przygotowawczy do zawodów i to zaowocowało bardzo dobrym występem. Ale po kolei.
   Jako pierwsi na trasy wybiegli uczniowie szkół podstawowych z rocznika 2006 i 2007. Dziewczęta miały do pokonania dystans 800m. Oto wyniki naszych zawodniczek:

22. Julia Smutek
35. Nadia Łebek
40. Kamila Krzelowska
41. Patrycja Klepek
55. Weronika Szafrańska
59. Emilia Młodawska

W punktacji drużynowej nasze dziewczęta zdobywając łącznie 10 punktów uplasowały się na 9 miejscu.

   W drugim biegu wystąpili bardziej doświadczeni uczniowie z naszej szkoły. Chłopcy młodsi z rocznika 2006 i 2007 rywalizowali na dystansie 1000 m. Oto wyniki naszych zawodników:

5. Mikołaj Szota
16. Patryk Górniak
26. Kacper Piasecki
29. Sebastian Skowronek
30. Norbert Maludziński
50. Łukasz Stanek

W punktacji drużynowej nasi chłopcy zdobywając łącznie 15 punktów zajęli 5 miejsce. Wicemistrzowie województwa uzbierali 16 punktów. Do drugiego miejsca zabrakło jednego punktu. Było naprawdę - tak blisko. Wierzę, że w przyszłym roku wywalczą medale.

   W trzecim biegu wystąpili najbardziej utytułowani -wielokrotni medaliści z naszej szkoły. Chłopcy starsi z rocznika 2003 i 2004 rywalizowali na dystansie 1500 m. To nasz koronny dystans. Oto wyniki naszych zawodników:

1. Adam Wąchała
4. Karol Ozga
10. Gabriel Ozga
18. Piotr Czuba
23. Marcin Radwan

   W punktacji drużynowej nasi chłopcy zdobywając łącznie 20 punktów uzyskali tytuł – Mistrzów Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych. Tytuł Mistrza Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych dla Adama Wąchały. To już 26 złotych krążków wywalczonych przez tych 5 chłopców.

   Dwa ostatnie biegi to rywalizacja dzieci z rocznika 2008 i 2009. Dystans jaki mieli do pokonania to 500 m. Oto wyniki naszych najmłodszych biegaczy:

1. Dawid Juźwik
13. Anna Skowronek
24. Zofia Ptak
26. Miłosz Dudek

Tytuł Mistrza Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych w pięknym stylu wywalczył Dawid Juźwik.

Wielkie gratulacje dla naszych sportowców i ich trenerów !!!

„NIE MA MOCNYCH...
„NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA” „NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA”
„NIE MA MOCNYCH...
„NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA” „NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA”
„NIE MA MOCNYCH...
„NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA” „NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA”
„NIE MA MOCNYCH...
„NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA” „NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA”
„NIE MA MOCNYCH...
„NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA” „NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA”
„NIE MA MOCNYCH...
„NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA” „NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA”
„NIE MA MOCNYCH...
„NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA” „NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA”
„NIE MA MOCNYCH...
„NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA” „NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA”
„NIE MA MOCNYCH...
„NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA” „NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA”
„NIE MA MOCNYCH...
„NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA” „NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA”
„NIE MA MOCNYCH...
„NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA” „NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA”
„NIE MA MOCNYCH...
„NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA” „NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA”
„NIE MA MOCNYCH...
„NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA” „NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA”
„NIE MA MOCNYCH...
„NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA” „NIE MA MOCNYCH NA BIEGACZY Z WODZISŁAWIA”