„Maraton Andrzejkowy”

2019 marat andrz min   29 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Maratonie Andrzejkowym”, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu. W turnieju udział wzięło 11 drużyn szkolnych z: Brześcia, Piotrkowic, Mierzawy, Wodzisławia, Mstyczowa, Krzcięcic, Krzelowa.

   SSP Wodzisław reprezentowały 2 drużyny: uczniowie klasy 8 (Cykowska Kamila, Cykowska Dominika, Bąk Dominika, Podlach Paweł, Rzeźnicki Patryk, Wąchała Adam) oraz gimnazjaliści (Fiuk Sylwia, Nagły Aleksandra, Miętkiewicz Jakub, Radwan Daniel, Ozga Karol, Ozga Gabriel, Siekaj Dariusz). „Maratom” składał się z sześciu konkurencji: zmodyfikowany tor policyjny, jabłko, węzeł gordyjski, „Matrioszka”, tor przeszkód, wyścig butów. Gry i zabawy miały na celu sprawdzić u uczniów: szybkość, zwinność, pomysłowość czy kreatywność. Konkurencje miały charakter sportowy oraz rozrywkowy, a uczestnicy musieli pamiętać o zasadach fair play. Podczas wykonywania zadań wszystkie drużyny wykazały się dużym zaangażowaniem. Po raz kolejny nasi zawodnicy pokazali charakter do wygrywania. Ostatecznie drużyna naszych gimnazjalistów zajęła pierwsze miejsce, a ich młodsi koledzy szkolni czwarte miejsce. Wyróżnienie za najszybsze i najdokładniejsze pokonanie zmodyfikowanego toru policyjnego zdobył Karol Ozga. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne gadżety, a zwycięska drużyna okazały puchar.
   Ponownie nasi uczniowie pokazali, że lubią dobrą zabawę i sportową rywalizację oraz, że nie tylko są najlepsi w biegach średnich i długich ale też w grach i zabawach szybkościowo-zwinnościowych i sprawnościowych. Drużyny do rozgrywek przygotowali pan Robert Jarosiński i pan Andrzej Kozioł.
Wielkie gratulacje dla naszych drużyn.

 

2019 marat andrz 01

2019 marat andrz 01

2019 marat andrz 01