Wyjazd na mecz piłki ręcznej pomiędzy PGE VIVE Kielce, a AZOTAMI Puławy

2019 wyjazd na mecz min   20 października 2018r. uczniowie z klasy 4a i 4b naszej szkoły, uczestnicy programu „Dziecięca Piłka Ręczna – Szczypiorniak IV” wyjechali na mecz piłki ręcznej pomiędzy PGE VIVE Kielce, a AZOTAMI Puławy w ramach PGNiG Superligi mężczyzn.

   Występujące w meczu drużyny zajmowały aktualnie dwie czołowe lokaty. W wyjeździe do Kielc uczestniczyło 20 uczniów i 2 opiekunów: pan Robert Jarosiński i pani Anna Mucha, którzy „na żywo” mogli zobaczyć najlepszą drużynę roku 2016, która wygrała Ligę Mistrzów – VIVE KIELCE. Sportowy wyjazd był częściowo dofinansowany, ponieważ za sukcesy w turniejach w ramach programu „Dziecięca Piłka Ręczna” otrzymaliśmy m.in. 22 darmowe bilety na mecz. Występ sportowy dostarczył wiele emocji, ale największym przeżyciem było zobaczenie na parkiecie utytułowanych zawodników reprezentacji Polski: Krzysztofa Lijewskiego, Michała Jureckiego, Mariusza Jurkiewicza, Mateusza Jachlewskiego czy obecnego reprezentanta Polski - Arkadiusza Moryto. W drużynie gospodarzy podziwialiśmy także reprezentantów innych krajów: Julena Aginagalde, Alexa Dujshebaeva, Marko Mamić, Filip Ivić czy Luka Cindrića.

   Podczas całego meczu żywiołowo dopingowaliśmy drużynie z Kielc, która pokonała rywala w stosunku 35:18. Po takim zwycięstwie szczęśliwi i w dobrych humorach wróciliśmy do domu. Już podczas powrotu autokarem do Wodzisławia nasi młodzi sportowcy umawiali się z opiekunami na kolejny wyjazd na mecz w ramach PGNiG Superligi kobiet. Jak widać piłka ręczna przypadła do gustu naszym uczniom.

 

2019 wyjazd na mecz 01

2019 wyjazd na mecz 01

2019 wyjazd na mecz 01

2019 wyjazd na mecz 01