MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

2019 m bieg sztaf minMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
dla chłopców z SSP WODZISŁAW rocznik 2003-2005

   Kolejny medalowy sukces zapisali na swoim koncie uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Wodzisławiu. 9 października w Rytwianach odbyły się finały wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

   Nasza szkoła do sportowej rywalizacji wystawiła 4 zespoły. Szkoły podstawowe i oddziały gimnazjalne startowały w dwóch kategoriach. Dziewczęta miały do pokonania dystans 10 x 800m, a chłopcy 10 x 1000m. W zawodach znakomicie spisała się drużyna chłopców SSP Wodzisław z rocznika 2003-2005 (III gimnazjum oraz VIII i VII szkoły podstawowe). Po wywalczeniu w zeszłym roku 4 miejsca w tych zawodach i zdobyciu 1 miejsca w Drużynowych Biegach Przełajowych w obecnym roku, drużyna z Wodzisławia uchodziła za faworytów do wywalczenia pierwszego miejsca. Nasi chłopcy potwierdzili dominację na trasach przełajowych odnosząc przekonywujące zwycięstwo. Nad drugą drużyną z Połańca uzyskała 30m przewagi, a nad 3 zespołem ze Staszowa 250m. Początkowo biegi nie układały się po naszej myśli.  Po pierwszej zmianie zajmowaliśmy 4 miejsce z niewielką stratą do drugiej drużyny. Po 4 zmianach nasza ekipa miała około 150m straty do prowadzącej drużyny z Połańca i plasowała się na 3 miejscu. Wtedy nastąpił pościg za liderami. Po kolejnych 4 biegach Karol Ozga wyprowadził naszą drużynę na pierwsze miejsce. Przez 2 kolejne zmiany niezagrożeni dobiegliśmy do mety na pierwszym miejscu. Po raz pierwszy w historii szkoły nasza drużyna wywalczyła tytuł Mistrza Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. To 3 zespołowe zwycięstwo tych chłopców w 2018 roku w biegach przełajowych.

 

Tak pobiegli nasi mistrzowie:

1. Ozga Gabriel 2.49
2. Walczak Sebastian 3.09
3. Wasik Mikołaj 2.50
4. Czuba Piotr 3.07
5. Wąchała Adam 2.39
6. Siekaj Dariusz 2.58
7. Radwan Marcin 2.49
8. Ozga Karol 2.39
9. Piskorz Wiktor 2.58
10. Radwan Daniel 2.50

   Nasza mistrzowska drużyna wywalczyła kwalifikacje do Mistrzostw Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które wiosną rozegrane zostaną najprawdopodobniej w Garczynie. Prawo startu w tych zawodach mają tylko mistrzowie z każdego województwa.
Bardzo dobre 7 miejsce w tych zawodach zajęła drużyna dziewcząt z rocznika 2009-2006 (Dąbek Oliwia, Łebek Nadia, Smutek Julia, Szafrańska Weronika, Krzelowska Kamila, Klepek Patrycja, Radwan Klaudia, Ptak Zofia, Skowronek Anna, Turek Sara). 15 miejsce uzyskały dziewczęta starsze z rocznika 2003-2005 (Fiuk Sylwia, Nagły Aleksandra, Kordel Katarzyna, Kwiatkowska Aleksandra, Gurgul Aleksandra, Biedroń Aleksandra, Oleksiak Magda, Adamczyk Wiktoria, Młodawska Natalia, Ochęduszko Magdalena). Chłopcy młodsi z rocznika 2008-2006 zajęli 11 miejsce (Skowronek Sebastian, Łebek Dawid, Szota Mikołaj, Stanek Łukasz, Górniak Patryk, Maludziński Norbert, Selega Eryk, Juźwik Dawid, Podlach Bartosz, Dudek Miłosz).

   Ogromne gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu naszych sportowców: rodziców, wychowawców, nauczycieli, trenerów. Szczególne podziękowanie dla uczniów klas czwartych: Ani Skowronek, Sary Turek, Zosi Ptak, Bartosza Podlacha, Miłosza Dudka za start w tak trudnej i wymagającej konkurencji na szczeblu wojewódzkim bo to dla nich cenne doświadczenie, które powinno procentować w przyszłości.

Robert Jarosiński

MISTRZOSTWO WOJ...
MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA
MISTRZOSTWO WOJ...
MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA
MISTRZOSTWO WOJ...
MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA
MISTRZOSTWO WOJ...
MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA
MISTRZOSTWO WOJ...
MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA
MISTRZOSTWO WOJ...
MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA
MISTRZOSTWO WOJ...
MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA
MISTRZOSTWO WOJ...
MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA
MISTRZOSTWO WOJ...
MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA
MISTRZOSTWO WOJ...
MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA
MISTRZOSTWO WOJ...
MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA
MISTRZOSTWO WOJ...
MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA
MISTRZOSTWO WOJ...
MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA
MISTRZOSTWO WOJ...
MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA
MISTRZOSTWO WOJ...
MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA