Daniel Radwan i Adam Wąchała zostali Mistrzami Województwa Młodzików w Lekkiej Atletyce

2019 sport la min  15 września 2018r na stadionie Olimpii Pogoń Staszów odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego U-16 w lekkiej atletyce. Sportowcy rywalizowali w biegach na 100m, 300m, 600m, 1000m, 2000m, 80ppł, 110ppł, 4x100m, skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem.

  Zawody zorganizowane zostały przez Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki i zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. W zawodach prawo startu mieli zawodnicy urodzeni w roku 2003 – 2005 i uprawnieni do reprezentowania klubu lub szkoły. W zawodach uczestniczyły czołowe kluby z województwa świętokrzyskiego: KKL Kielce, Słoneczko Busko-Zdrój, Olimp Strawczyn, Żaczek Połaniec, LZS Sigma OSiR Staszów, Gryf Rytwiany, Juventa-Kobex Starachowice, Wisła Junior Sandomierz, UKS Czwórka Ostrowiec Świętokrzyski, Nadir Jędrzejów, Ludowy Klub Biegacza Rudnik oraz 4 uczniów z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu. Jak się okazało był to wyjątkowo udany start naszych zawodników w tak mocno obsadzonych zawodach.

 

2019 sport la 02
  Jako pierwszy do rywalizacji na dystansie 600m przystąpił Daniel Radwan z klasy 3a. Po bardzo emocjonującym biegu i pasjonującym finiszu na linię mety niemal równo dobiegło 3 zawodników. Odpowiedź, który z nich był najlepszy dała dopiero analiza zapisu fotokomórki. Po kilku minutach spiker ogłosili, że zwycięzcą rywalizacji z wynikiem 1 min 34 s został Daniel Radwan z SSP Wodzisław. Nasz uczeń uzyskał tytuł mistrza województwa w biegu na dystansie 600m.
  Do drugiego biegu na dystansie 1000m przystąpił Karol Ozga z klasy 3a. Na tym dystansie rywalizował z najbardziej utytułowanym biegaczem województwa świętokrzyskiego z rocznika 2003 Miłoszem Kucą ze Staszowa. Karol pokazał wielką klasę sportową, pobiegł mądrze i taktycznie. Bieg ukończył na 2 miejscu z wynikiem 3 min 04 s i uzyskał tytuł wicemistrza województwa w biegu na dystansie 1000m.
W trzecim biegu na dystansie 2000m rywalizowało 2 uczniów z naszej szkoły: Adam Wąchała z klasy VIII i Gabriel Ozga z klasy 3b. Adam, murowany faworyt biegu na najdłuższym dystansie nie zawiódł naszych oczekiwań. Od pierwszych metrów narzucił swoje mocne tempo, wyszedł na prowadzenie i z dużą przewagą pokonał wszystkich zawodników. Z czasem 6 min 53 s wywalczył tytuł mistrza województwa w biegu na 2000m. Gabriel bieg ukończył na 5 miejscu.

2019 sport la 03
  Pod względem ilości zdobytych złotych medali, w kategorii chłopców SSP Wodzisław zajęła 1 miejsce. 2 złote medale oprócz nas wywalczyły tylko kluby sportowe z KKL Kielce i Słoneczko Busko-Zdrój. Po 1 złotym medalu zdobyły kluby: Żaczek Połaniec oraz Sigma OSiR Staszów.
Zawodnicy z naszej szkoły po raz kolejny pokazali, że są jednymi z najlepszych sportowców w kategorii U-16 w naszym województwie. Daniela, Karola, Adama i Gabriela do zawodów przygotował Robert Jarosiński. Wielkie gratulacje dla sportowców.

2019 sport la 01

2019 sport la 04

2019 sport la 05