Teatr Profilaktyczny

2019 10 teartr min10 października uczniowie uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „Wyzwanie”, przedstawionym przez krakowskich aktorów teatru KURTYNA.
Spektakl przedstawił problematykę związaną z uzależnieniami od środków psychoaktywnych oraz problematykę cyberprzemocy. Świat wirtualny gdzie nie ma miejsca na słabość, wirtualną akceptacje, przyzwolenie na wszystkie zachowania a nawet decydowanie o życiu czy śmierci drugiego człowieka- wydawałoby się, że bez żadnych konsekwencji.

Czytaj więcej: Teatr Profilaktyczny

SPOTKANIE Z POLICJĄ

2019 spotk z pol minRok szkolny 2018/2019, młodzież rozpoczęła od spotkania z funkcjonariuszem Policji - dzielnicowym p. Grzegorzem Knapikiem, który przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole, w drodze do i ze szkoły. Przestrzegał również przed konsekwencjami nieodpowiednich zachowań, które mogą mieć poważne skutki zarówno prawne jak i zdrowotne. Wszystkim uczniom, nauczycielom rodzicom, pracownikom szkoły życzymy dobrego i spokojnego roku szkolnego.

 

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z POLICJĄ

Wywiadówka profilaktyczna.

2018 wyw prof min17 maja rodzice uczestniczyli w wywiadówce profilaktycznej, na której mieli możliwość uczestniczenia w spektaklu teatralnym „Wyjść poza schemat”. O problemach współczesnej rodziny, zagrożeniach płynących z cyberprzemocy opowiadali aktorzy krakowskiego teatru „Inspiracja”.

Czytaj więcej: Wywiadówka profilaktyczna.

Bezpieczne wakacje.

2018 bezp wakacje minOkres wakacyjny to szczególny czas dla dzieci, młodzieży-dla całej rodziny. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie czasem sprawia, że zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Aby je przypomnieć, uczniowie spotkali się z przedstawicielami Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego oraz funkcjonariuszem Policji.

Czytaj więcej: Bezpieczne wakacje.

"Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa"

2018 teatr prof 04 minXVI Świętokrzyskie Dni Profilaktyki– pod hasłem „Rodzina w 100 lecie niepodległości” w Samorządowej Szkole Podstawowej w Wodzisławiu rozpoczęto teatrem profilaktycznym. Przedszkolacy i uczniowie klas młodszych obejrzeli spektakl pt. ”Pod Starym Wawelem przygód bez liku” a dla uczniowie starsi „Zadanie z patriotyzmu”-przedstawionych przez aktorów z teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa. Ogłoszono również konkurs plastyczny związany z Rodziną.

Czytaj więcej: "Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa"