Pedagog szkolny, czy go lubicie czy nie, jest jedną z najbardziej odpowiednich osób w szkole, do której możecie się zgłaszać ze swoimi problemami. Ma obowiązek zachować w tajemnicy, to co mu powiecie, o ile planowane działania nie będzie zagrażać waszemu życiu bądź zdrowiu. On wie najlepiej, gdzie szukać pomocy, gdzie skierować w razie problemów emocjonalnych, psychicznych, rodzinnych czy nawet towarzyskich, których sami nie potrafimy rozwiązać. Nie bójcie się wejść do pokoju pedagoga szkolnego i powiedzieć "mam problem”. Z pewnością was wysłucha. Czasami sama rozmowa przynosi ulgę, łatwiej wygadać się osobie, która patrząc z boku zachowa większy spokój i obiektywizm. Pedagog szkolny jest dla wszystkich uczniów, jest po to żeby pomóc.


Pedagog to główny rzecznik ucznia, mediator, który powinien sprawiedliwie rozwiązywać wszystkie konflikty zachodzące pomiędzy uczniami, uczniem i nauczycielem, a nawet uczniem i rodzicem. Codziennością jest przeprowadzanie mediacji pomiędzy uczniami. Konflikty nie załatwione od razu, wracają ze zdwojoną siłą i urastają do spraw poważnych.


BEZPIECZNE WAKACJE

wakacja01    Przypominamy o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania w czasie tegorocznych wakacji, trochę innych niż wcześniej, ze względu na trwającą epidemię COVID 19.

 

Jak się spierać by się nie pokłócić…

kontakty   Komunikacja interpersonalna-międzyludzka jest umiejętnością, którą rozwijamy przez całe życie. Warto podkreślić, że „porozumiewanie się” choć jest aktywnością codzienną i powszechną pozostaje procesem, którego efektywność i rezultaty zależą od bardzo wielu czynników.

Wskazówki-jak wspierać dzieci w trudnych czasach.

uslugi siecioweSzkoła to miejsce w którym uczniowie nabywają różnego typu wiedzę i umiejętności. Pamiętajmy, że nasze dzieci uczą się również przez obserwację. Często nie robią tego, co mówimy, tylko to, co robimy. Nie jest przypadkiem, że dzieci aktywnych rodziców uprawiają sport, że dzieci czytających rodziców sięgają po lektury, a dzieci rolników interesują się uprawą ziemi i najnowszym sprzętem rolniczym.

WAŻNE TELEFONY:

pomoc116 111 - BEZPŁATNY OGÓLNOPOLSKI TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
800 12 00 12- NIEBIESKA LINIA DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE
800 12 12 12- TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA
41 386 17 22- PORADNIA PSYCHOLOGICZNO PEDAGOGICZNA W JĘDRZEJOWIE
41 386 36 00- POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W JĘDRZEJOWIE
41 380 61 17- OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W WODZISŁAWIU