jezyki

Członkowie Szkolny Klub Europejski.

Konkurs.

2021 ske obraz minSzkolny Klub Europejski w grudniu ogłosił konkurs plastyczny na zaprojektowanie kartki bożonarodzeniowej w języku obcym. W tym roku szkolnym, uczniowie ze względu na pandemię spowodowaną wirusem COVID – 19 oraz nauczanie zdalne, kartki wykonywali w domu i przesyłali on-line na skrzynkę mailową Szkolnego Klubu Europejskiego. Uczniowie wykazali się pomysłowością w projektowaniu i wykorzystaniu różnych technik plastycznych. Poniżej prezentujemy niektóre z nich.

Czytaj więcej: Konkurs.

ŚWIĘTA WIELKANOCNE W NIEMCZECH

2018 klub swieta mUczniowie klasy II b którzy należą do Szkolnego Klubu Europejskiego przygotowali gazetkę odnośnie obchodzenia Świąt Wielkanocnych w Niemczech. Możemy się dowiedzieć jakie są zwyczaje wielkanocne u naszych sąsiadów oraz jakie są różnice w obchodzeniu Świąt Wielkanocnych w Polsce a w Niemczech.

Czytaj więcej: ŚWIĘTA WIELKANOCNE W NIEMCZECH

Szkolny Klub Europejski

2018 sklad ske minPodstawową formą pracy Szkolnego Klubu Europejskiego są zajęcia tematyczne. Działaniem SKE jest propagowanie wiedzy o Europie i budowanie tożsamości europejskiej. Członkowie Klubu zmieniają się co rok ale ich główny zadaniem jest przygotowanie Dnia Europejskiego.

Czytaj więcej: Szkolny Klub Europejski

Plan SKE 2017/2018

mediaCel zajęć: Propagowanie wiedzy o Unii Europejskiej – o państwach członkowskich, aktualnych wydarzeniach oraz symbolach i instytucjach Unii wśród członków klubu. Uczenie młodych aktywności, tolerancji, szacunku do różnic kulturowych.
Zadania: Zdobywanie i pogłębianie wiedzy europejskiej, przygotowanie do samodzielności w zdobywaniu informacji na temat Unii Europejskiej posługując się nowoczesnymi źródłami informacji i kształtowanie umiejętności ich wykorzystania.

Czytaj więcej: Plan SKE 2017/2018