DZIEŃ DZIECKA

   Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie. (Janusz Korczak)
Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.

Czytaj więcej: DZIEŃ DZIECKA

30 LAT KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA

2019 prawa dz min   30 lat temu powołano Konwencje o prawach dziecka. Jest to najważniejszy dokument praw dziecka- ratyfikowany na całym świecie z zakresu praw człowieka. Niestety nadal wiele dzieci na świecie nie może w pełni cieszyć się prawem do zdrowego i bezpiecznego życia.

Czytaj więcej: 30 LAT KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA

Dzień Matki na świecie

kwiat1Dzień Matki na świecie - daty, w których obchodzone jest święto MAM

W Polsce Dzień Matki jest obchodzony 26 maja. Najwcześniej to święto wypada w Norwegii, gdzie celebruje się je w drugą niedzielę lutego. 3 marca Dzień Matki przypada w Gruzji, a 8 marca między innymi w Rosji czy Słowenii.

Czytaj więcej: Dzień Matki na świecie

Wybory do Samorządu Szkolnego.

20120 wybory su minWybory do Szkolnego Samorządu są kolejną okazją aby kształtować postawy obywatelskie młodego człowieka. 20 września uczniowie wysłuchali prezentacji kandydatów na stanowisko przewodniczącego szkoły. Większością głosów przewodniczącą szkoły została uczennica klasy VIII Izabela Zyguła, zastępcą Magdalena Oleksiak również z klasy VIII. Sekretarzem została Zosia Ptak a skarbnikiem Jakub Piasecki z klasy V.

Czytaj więcej: Wybory do Samorządu Szkolnego.