23 czerwca Dzień Ojca

jezykiKiedy wypada święto wszystkich tatusiów, czyli Dzień Ojca? To pytanie zadaje sobie wiele z nas. Dzień Ojca choć mniej popularny od Dnia Matki to jest tak samo ważny. To święto podczas, którego celebrujemy ojcowską miłość i poświęcenie i dziękujemy za wszystko co nasi ojcowie dla nas zrobili.

Czytaj więcej: 23 czerwca Dzień Ojca

Dzień Dziecka 2021

Dzień Dziecka 2021 miniaturaWspólna zabawa, rozmowa-rozwija dzieci i powoduje, że są szczęśliwe. Bycie nauczycielem to wielka odpowiedzialność-szczególnie w obecnej sytuacji, pandemii i powrotu uczniów do szkoły… Taki właśnie Dzień Dziecka obfitujący w zabawę i wspólne rozmowy był 1 czerwca w naszej szkole.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka 2021

DZIEŃ MATKI 2021

Miniarura - występ uczniów klas 1-3 z okazji dnia matkiDZIEŃ MATKI to wyjątkowe święto, jak dla dziecka wyjątkowa jest jego matka, a dla matki wyjątkowe jest jej dziecko.
W naszej szkole uczniowie klas I-III przygotowali dla swoich Mam montaż słowno-muzyczny. Dzieci w wyjątkowy sposób wyrażały swoją wdzięczność, miłość i szacunek do swoich kochanych mam. Całość zwieńczyło odśpiewanie tradycyjnego STO LAT.

Czytaj więcej: DZIEŃ MATKI 2021

8 MAJA NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSTWA

grafika miniatura - 8 maja  obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa8 maja 2021 roku obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa, który ma upamiętniać zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami i kapitulację III Rzeszy oraz zakończenie II wojny światowej w Europie.
Święto państwowe zostało uchwalone przez Sejm RP 24 kwietnia 2015 roku i zastąpiło dotychczasowe Święto Zwycięstwa i Wolności, które od 1945 do 2014 roku obchodziło się 9 maja.

Czytaj więcej: 8 MAJA NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSTWA

1, 2, 3 MAJA TO TRZY DNI BARDZO WAŻNYCH ŚWIĄT

2021 3 maja min1 maja obchodzimy Święto Pracy - Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy.
Święto Pracy obchodzone jest w Polsce od 1890 roku, a od 1950r. jest świętem państwowym. Wprowadzone zostało przez II Międzynarodówkę w celu upamiętnienia wydarzeń (strajk robotników) z 1886 roku w Chicago. 1 maja jest także dniem ku czci św. Józefa patrona ludzi pracujących.

Czytaj więcej: 1, 2, 3 MAJA TO TRZY DNI BARDZO WAŻNYCH ŚWIĄT

22 KWIETNIA "ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2021"

Obraz – miniatura 22.04.2021 ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI    22.04.2021r. obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI. Data 22 kwietnia powinna być ważna dla każdego człowieka mieszkającego na planecie Ziemia. To nasze wspólne miejsce o które powinniśmy dbać, aby przyszłe pokolenia mogły żyć w tym cudownym miejscu. Aby tak się stało musimy pamiętać że skażenie środowiska jest bardzo niebezpieczne dla żyjących w nim ludzi, zwierząt i roślin. Musimy racjonalnie gospodarować zasobami przyrody.

Czytaj więcej: 22 KWIETNIA "ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2021"