8 MAJA NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSTWA

grafika miniatura - 8 maja  obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa8 maja 2021 roku obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa, który ma upamiętniać zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami i kapitulację III Rzeszy oraz zakończenie II wojny światowej w Europie.
Święto państwowe zostało uchwalone przez Sejm RP 24 kwietnia 2015 roku i zastąpiło dotychczasowe Święto Zwycięstwa i Wolności, które od 1945 do 2014 roku obchodziło się 9 maja.

Czytaj więcej: 8 MAJA NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSTWA

1, 2, 3 MAJA TO TRZY DNI BARDZO WAŻNYCH ŚWIĄT

2021 3 maja min1 maja obchodzimy Święto Pracy - Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy.
Święto Pracy obchodzone jest w Polsce od 1890 roku, a od 1950r. jest świętem państwowym. Wprowadzone zostało przez II Międzynarodówkę w celu upamiętnienia wydarzeń (strajk robotników) z 1886 roku w Chicago. 1 maja jest także dniem ku czci św. Józefa patrona ludzi pracujących.

Czytaj więcej: 1, 2, 3 MAJA TO TRZY DNI BARDZO WAŻNYCH ŚWIĄT

22 KWIETNIA "ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2021"

Obraz – miniatura 22.04.2021 ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI    22.04.2021r. obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI. Data 22 kwietnia powinna być ważna dla każdego człowieka mieszkającego na planecie Ziemia. To nasze wspólne miejsce o które powinniśmy dbać, aby przyszłe pokolenia mogły żyć w tym cudownym miejscu. Aby tak się stało musimy pamiętać że skażenie środowiska jest bardzo niebezpieczne dla żyjących w nim ludzi, zwierząt i roślin. Musimy racjonalnie gospodarować zasobami przyrody.

Czytaj więcej: 22 KWIETNIA "ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2021"

„Święto Matematyki i liczby π”

ikona - artykuly   „Święto Matematyki” obchodzone jest na całym świecie od 2007r. do Polski zawitało dopiero w 2014r. Dzień Matematyki ( 12 marca ) został powołany do życia z myślą o tym, by zaciekawić uczniów tym niełatwym przedmiotem i pomóc im spojrzeć na matematykę z innej perspektywy.

Czytaj więcej: „Święto Matematyki i liczby π”

Dzień Kobiet i Mężczyzn

kwiaty 04   Pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był w Nowym Jorku w 1909 roku. Jest to święto nie tylko wszystkich pań ale też dzień, w którym mówi się na całym świecie o równych prawach kobiet i mężczyzn.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet i Mężczyzn

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 MARCA 2021    1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto został uchwalone Ustawą z dnia 3 lutego 2011 r. W preambule ustawy czytamy „W hałdzie „Żołnierzom Wyklętym”- bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”.

Czytaj więcej: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”