Dzień Czystego Powietrza 2023

2023 11 dz czyst pow min14 listopada obchodzimy Dzień Czystego Powietrza. Uczniowie klas 1-3 świętowali go wspólnie z ESA. Utrwalili najważniejsze informacje na temat zanieczyszczenia powietrza, dzielili się wiedzą dotyczącą sposobów dbania o jego czystość oraz zagrali w gry smogowe.

 

 

Czytaj więcej: Dzień Czystego Powietrza 2023

Ślubowanie pierwszoklasistów 2023

2023 10 slubow kl 1 min11 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia długo i wytrwale. W obecności dyrektora szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców pięknie zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-recytatorskie.

Czytaj więcej: Ślubowanie pierwszoklasistów 2023

ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

2023 09 01 wrzesnia min84 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej harcerze z SSP im Wojska Polskiego w Wodzisławiu uczcili bardzo aktywnie. Jeszcze w czasie wakacji wykonali prace porządkowe przy mogile Zenona Kubickiego, obrońcy Westerplatte. W dniu 1 września uroczyście zapalili znicze a pan burmistrz, Dominik Łukasik złożył kwiaty.

Czytaj więcej: ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Zakończenie roku szkolnego

2023 zak roku 2023 minSpołeczność Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu, 23 czerwca 2023 roku, uroczyście zakończyła rok szkolny 2022/2023. Dyrektor Szkoły podziękował wszystkim za naukę i pracę . Uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce otrzymali dyplomy a ich rodzice listy gratulacyjne. Nie zabrakło podziękowań dla najlepszych sportowców z naszej szkoły. Do gratulacji i życzeń dołączyli również Burmistrz miasta i gminy Wodzisław oraz Przewodniczący Rady Rodziców.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego

Dagmara Musiał finalistką XIV Ogólnopolskiego Konkursu - Matematyczne Origami „Żuraw”

2023 5 origami 2023 minW tym roku konkurs, organizowany przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundację Matematyków Wrocławskich, odbywa się po raz czternasty.
Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni geometrycznej i wiedzy z geometrii przestrzennej, sprawności manualnej i koncentracji oraz kształtowanie zamiłowania do sztuki origami, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Czytaj więcej: Dagmara Musiał finalistką XIV Ogólnopolskiego Konkursu - Matematyczne Origami „Żuraw”