„MARSZAŁKOWE MIKOŁAJKI”

2019 pacnow min6 grudnia 2018 r. uczniowie klasy I,II i III Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu po raz pierwszy wzięli udział w „Marszałkowych Mikołajkach”, które odbyły się w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

Czytaj więcej: „MARSZAŁKOWE MIKOŁAJKI”

"SPOTKANIE BEZ BARIER 2018"

2019 spotk b bar min    W Szkole Podstawowej w Wodzisławiu tradycyjnie, już po raz 16, w okresie świątecznym spotkały się Anioły Dobrego Serca i osoby niepełnosprawne z terenu gminy Wodzisław, powiatu jędrzejowskiego oraz Wodzisławia Śląskiego.

Czytaj więcej: "SPOTKANIE BEZ BARIER 2018"

Lekcja o Funduszach Europejskich V

2019 lek fund min   W obecnym roku szkolnym SSP im. Wojska Polskiego wzięła udział w programie Polski Wschodniej. W klasie VI I VIII zostały przeprowadzone przez nauczyciela matematyki p. Joannę Adamską lekcje o funduszach europejskich.
   Udział w akcji edukacyjnej dał uczniom możliwość zapoznania się z tematyką Funduszy Europejskich w ciekawy i innowacyjny sposób.

Czytaj więcej: Lekcja o Funduszach Europejskich V

Dzień Edukacji Narodowej

2019 dzien edu minW 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w Polsce po raz pierwszy obchodzono święto Komisji Edukacji Narodowej. Aby tradycji stało się zadość, uczniowie z Samorządów Szkolnych jak co roku przygotowali apel składając życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom szkoły. Również tym uroczystym dniu najmłodsi uczniowie z klasy pierwszej szkoły podstawowej złożyli Ślubowanie.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej

„Ostatni raz… pamięci Agnieszki Osieckiej”.

2019 dz patr min   To już ostatni rok, w którym mieliśmy okazję uczcić obchody Patrona Gimnazjum – Agnieszki Osieckiej. W związku z reorganizacją szkoły uczniowie ostatnich roczników klas III A i B gimnazjum 8.10.2018 r. przygotowali uroczysty apel poświęcony poetce, autorce tekstów piosenek – Agnieszce Osieckiej.

Czytaj więcej: „Ostatni raz… pamięci Agnieszki Osieckiej”.

Uczniowie z Wodzisławia na turnieju szachowym w Kielcach

2019 sz kiel minW dniach 3-4 października  2018 r. na terenie hal Targów Kielce odbył się Wojewódzki Szkolny Turniej Szachowy organizowany w ramach ogólnopolskiego Kongresu Edukacji Przyszłości. Jego organizacją zajął się Świętokrzyski Związek Szachowy oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Czytaj więcej: Uczniowie z Wodzisławia na turnieju szachowym w Kielcach