ŚWIĘTO OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

2020 orszak    6 stycznia 2020 roku o godz. 11.45 po raz drugi ulicami Wodzisławia wyruszył Orszak Trzech Króli pod hasłem: „Cuda, cuda ogłaszają”.
    Było to, niezwykłe wydarzenie, w którym udział wzięły lokalne władze, księża, rodziny, nauczyciele, uczniowie i mieszkańcy Wodzisławia.

    O godzinie 12.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta podczas której Trzej Mędrcy złożyli dary Maleńkiej Dziecinie. Po zakończonej Mszy św. wielobarwny orszak wyruszył do Stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka Jezus. Po dotarciu do szopki ustawionej na Placu Wolności, Trzej Królowie pokłoni się Świętej Rodzinie, a grupa uczniów SSP w Wodzisławiu przedstawiła przygotowane pod opieką pani Doroty Trąbczyńskiej krótkie przedstawienie. Choć byliśmy nieco zmarznięci, to występ podobał się, o czym świadczyły duże brawa, a nasi uczniowie doskonale zaprezentowali swoje recytatorskie i wokalne umiejętności. Nie zabrakło też wspólnego śpiewu kolęd oraz pysznych „Szczodraków” i bigosu myśliwskiego. Na koniec został odtańczony polonez „Bóg się rodzi”.

 

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i ciepłe przyjęcie.

Fotorelacja p. Eweliny Hatys