SZCZĘŚĆ BOŻE

Witam serdecznie wszystkich korzystających ze strony internetowej Zespołu Szkół w Wodzisławiu.
W zakładce – RELIGIA - będzie można uzyskać, w miarę możliwości, informację dotyczące niektórych świąt i uroczystości przypadających w roku liturgicznym, a także związanych z tym przedmiotem.
Mam nadzieję, że ta nowa odsłona będzie dla Was przyjazna i że z zainteresowaniem będziecie odnajdywać potrzebne informacje.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


 

 

ADWENT

2021 adw minRozpoczął się ADWENT – czas oczekiwania i przygotowania się na narodzenie Jezusa Chrystusa. W Adwencie zastanawiamy się nad naszym postępowaniem, oczyszczamy nasze serca w sakramencie pokuty i pojednania, przeżywamy adwentowe rekolekcje. W okresie Adwentu odprawia się Mszę Świętą zwaną roratami, w czasie której pali się świeca zwana roratką. Świeca ta przypomina Matkę Bożą i jej oczekiwanie na dzień narodzenia Syna Bożego.

Czytaj więcej: ADWENT

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

2021 wszyst sw min    1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych zapoczątkowaną w Kościele katolickim w IX wieku. Wyznaczył ją na 1 listopada papież Grzegorz IV - w 837 roku.

Czytaj więcej: WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

BEATYFIKACJA

2022 wysz 01W niedziele 12 września 2021 roku, do grona błogosławionych dołączyli: kard. Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia i matka Elżbieta Róża Czacka - założycielka Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Msza beatyfikacyjna była odprawiona o godzinie 12.00 w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej.

Czytaj więcej: BEATYFIKACJA

RÓŻANIEC

2021 rozaniec min    W czwartek 7 października, w dzień wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, w kościele parafialnym w Wodzisławiu, odbyła się piękna uroczystość. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej otrzymały z rąk swoich Rodziców, poświęcone przez ks. proboszcza różańce.

Czytaj więcej: RÓŻANIEC

POŚWIĘCENIE PLECAKÓW

t n minTradycją w naszej parafii jest coroczne poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych. W tym roku szkolnym, również w niedzielę 05 września, na Mszy Świętej o godz. 10.00, w kościele parafialnym w Wodzisławiu, zgromadzili się uczniowie klasy I wraz z Rodzicami. Przynieśli piękne, kolorowe plecaki, książki, piórniki i pozostałe przybory szkolne, a ksiądz proboszcz uroczyście wszystko poświęcił. Uczniowie naszej szkoły oraz zgromadzeni wierni modlili się o opiekę i pomoc Bożą w dalszej nauce szkolnej.