SZCZĘŚĆ BOŻE

Witam serdecznie wszystkich korzystających ze strony internetowej Zespołu Szkół w Wodzisławiu.
W zakładce – RELIGIA - będzie można uzyskać, w miarę możliwości, informację dotyczące niektórych świąt i uroczystości przypadających w roku liturgicznym, a także związanych z tym przedmiotem.
Mam nadzieję, że ta nowa odsłona będzie dla Was przyjazna i że z zainteresowaniem będziecie odnajdywać potrzebne informacje.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


 

 

PISANKA WIELKANOCNA

Zdjęcie - miniatura, przedstawia prace uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu, biorące udział w konkursie pod hasłem: "PISANKA WIELKANOCNA" - marzec 2021.    „PISANKA WIELKANOCNA”, to hasło przewodnie szkolnego konkursu, który odbył się w marcu bieżącego roku. W konkursie brali udział uczniowie klas I – III naszej szkoły. Zainteresowanie było duże i wpłynęło wiele pięknych prac.

Czytaj więcej: PISANKA WIELKANOCNA

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2021

    Okres Wielkiego Postu cechuje wyciszenie i głęboka zaduma nad sobą i naszymi relacjami z Bogiem. Pomagają nam w tym rekolekcje wielkopostne, które uświadamiają, że nasze życie powinniśmy przeżyć razem z Bogiem, w codzienności naśladować Chrystusa i słuchać słów Ewangelii.

„BÓG UMIERA…
ABYŚ TY MÓGŁ ŻYĆ” (Ks. Marek Chrzanowski)

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 
W PARAFII ŚWIĘTEGO MARCINA W WODZISŁAWIU – 2021

Czytaj więcej: REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2021

POPIELEC

popielec min    W najbliższą środę rozpocznie się nowy okres w kościele. Środa Popielcowa, czyli inaczej „Popielec”, jest pierwszym przystankiem w drodze do Wielkiego Postu. Jest to okres, pełen zadumy i wyciszenia. To drzwi przez które wchodzimy w Wielki Post, to pierwszy z 40 dni Wielkiego Postu.

Czytaj więcej: POPIELEC

WIELKI POST

2021 w post min    Okres Wielkiego Postu rozpoczyna się w Środę Popielcową, obrzędem posypania głów popiołem. Trwa czterdzieści dni. Podczas Wielkiego Postu formami pokutnymi są: post, jałmużna, pokuta.
  W Wielkim Poście zastanawiamy się nad tajemnicą bezinteresownej miłości Boga do człowieka, która objawiła się w męce, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Kościół pomaga nam w zgłębianiu tej tajemnicy przez nabożeństwa wielkopostne Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. To możliwość bycia z Jezusem w najtrudniejszych chwilach Jego życia.

PARAFIA WODZISŁAW
Nabożeństwa:
Droga Krzyżowa – piątek godzina 17.00
Gorzkie Żale – niedziela godzina 16.00

 

Czytaj więcej: WIELKI POST

Święta Bożego Narodzenia

2020 mikolaj   Święta Bożego Narodzenia, to czas miłości i radości, gdyż na świat przychodzi Boże Dziecię, przynosząc dla każdego z nas moc obfitych błogosławieństw. Weselmy się więc i za przykładem Pasterzy śpieszmy do stajenki powitać nowonarodzonego Jezusa.
   Ciesząc się tym wydarzeniem, dzielmy się z innymi tym, co mamy najlepszego. Dlatego w Wigilię składajmy sobie nawzajem życzenia głębokiej wiary i szczęścia.

„Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał”. (Łk 2,14)
„Pójdźmy wszyscy do stajenki,
do Jezusa i Panienki,
powitajmy Maleńkiego i Maryję Matkę Jego….”

 

Czytaj więcej: Święta Bożego Narodzenia